zabiegi

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to aktualnie jedne z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Zapewniają naturalną rewitalizację i przebudowę skóry. Są niezwykle cenione przez pacjentów, dla których, w procesie odmładzania, kluczowy jest naturalny, nieprzerysowany i długofalowy efekt.
Stymulatory tkankowe to preparaty biostymulujące, przeznaczone do iniekcji, których celem jest odbudowa i bioregeneracja struktur skóry, poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jakość, jędrność i gęstość skóry. Preparaty różnią się między sobą przeznaczeniem, mechanizmem działania, techniką podania, ale przede wszystkim substancją czynną. Może to być kwas L-polimlekowy, kwas hialuronowy o dużym stężeniu, aminokwasy, polinukleotydy. Wszystkie te substancje aktywne są biokompatybilne z organizmem ludzkim, nie uczulają, są w pełni bezpieczne.

Poza wymienionymi substancjami czynnymi, niezwykłe właściwości stymulujące odnowę komórkową i syntezę kolagenu mają komórki macierzyste i czynniki wzrostu, pozyskiwane najczęściej z krwi pacjenta. W tej kategorii warto wskazać na terapię osoczem bogatopłytkowym czy przełomowe egzosomy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Polityka prywatności

Zamknij
tel. 662 990 222