Lekarze
specjaliści

mgr Aleksandra Paszkowska

 

Podologia jest dziedziną kosmetologii, ściśle powiązaną z medycyną. Zajmuje się terapią leczniczą i profilaktyką zmian chorobowych, powstających w obrębie stóp i paznokci.

Czy wiesz, że wygląd stóp i paznokci bezpośrednio odzwierciedla stan naszego zdrowia?
W swojej pracy łączę zagadnienia podologii i dietetyki, współpracuje też z lekarzami różnych specjalizacji, co daje możliwość wsparcia w jednostkach chorobowych objawiających się zmianami na skórze stóp i paznokciach.
 
Jako podolog wiem, jak często problemy wrastających paznokci, modzeli czy boleśnie pękających pięt są zaniedbywane. Dlatego też, konsultacje podologiczne polecam wszystkim Pacjentom czującym dyskomfort w obrębie skóry stóp i paznokci.


Ze specjalistycznych zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci, posiadający zmiany chorobowe stóp i paznokci, takie jak:

- nadmiernie narastający, zrogowaciały naskórek;
- pękanie skóry na piętach;
- modzele i odciski;
- grzybica stóp i paznokci
- przerośnięte, wrastające paznokcie;
- problemy stopy cukrzycowej;
- brodawki wirusowe (kurzajki)
- pacjenci potrzebujący porady w codziennej pielęgnacji stóp oraz doboru odpowiednich    kosmetyków

Czy wiesz, że podolog zajmuje się również problemami paznokci u rąk?

Bardzo częstym powikłaniem nieprawidłowej stylizacji hybrydowej jest onycholiza, czyli odklejenie się płytki paznokcia od łożyska objawiające się białymi rozległymi plamami na jego płytce. Tutaj również konieczna jest terapia podologiczna, aby zapobiegać rozwojowi zmian bakteryjnych bądź grzybicznych pod paznokciem.

Zapraszam zarówno dorosłych jak i dzieci.


W gabinecie w sposób szczególnie dbam o higienę i bezpieczeństwo Pacjentów, używając wyłącznie sterylnych lub jednorazowych narzędzi.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Polityka prywatności

Zamknij
tel. 662 990 222